Kategorie

Newsletter

Ziarno Kakaowca - Kruszone (250 g) Aura Herbals

Ziarno kakaowca, charakteryzuje się wytrawnym, kakaowym smakiem i wysoką wartością odżywczą. 

Więcej szczegółów

28,99 zł

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej przez producenta dziennej dawki.

Co sprawia, że ziarna kakaowca są tak cenione w dzisiejszych czasach? Zwyczajnie biją na głowę każdą inną żywność pod względem zawartości niezbędnych człowiekowi minerałów.

ANTYOKSYDANTY

Ogromna koncentracja antyoksydantów
w nieprzetworzonych ziarnach kakaowca sprawia, że w dzisiejszych czasach postrzegane są one, jako produkt unikatowy i niezbędny każdemu człowiekowi. Antyoksydanty chronią nasze organizmy przed wolnymi rodnikami, odpowiedzialnymi za poważne choroby, a także spowalniają procesy starzenia się komórek.

FLAWONOIDY

Dzięki nim kakao ma zbawienny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Według badań substancje te poprawiają ukrwienie mózgu, krążenie krwi, a także pamięć krótkotrwałą.

MAGNEZ

Ziarna kakaowca uznawane są za jedno z najbogatszych źródeł magnezu. To dzięki niemu stajemy się bardziej odporni na codzienny stres. Magnez chroni też nasze serce, dbając o odpowiednie dotlenienie i sprawny przepływ krwi. Usprawnia też regenerację mięśni oraz zwiększa elastyczność i wytrzymałość kości.

SEROTONINA

Tak, jak w przypadku czekolady, która jest niczym innym, jak przetworzonymi ziarnami kakaowca, spożywanie ich podnosi poziom serotoniny. Związek ten nazywany "hormonem szczęścia" ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie, pomaga w walce ze stresem i depresją. 

SPOSÓB UŻYCIA
Kakaowca można stosować jako zdrową przekąskę, dodatek do kawy, gorącej czekolady, musli, ciast i deserów lub posypkę. Również jako składnik do produkcji czekolady. 
SKŁAD
100% kruszone ziarno kakaowca RAW, przetwarzane w niskich temperaturach.
Kraj pochodzenia: Peru  • Waga: 250 g (uwaga: waga około 280 g z opakowaniem)
  • Producent / Dystrybutor / Podmiot odpowiedzialny: Aura Herbals (więcej informacji na stronie producenta http://auraglobtrade.pl/)

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2012-2015

Realizacja: impSolutions