Blog plantaMED.pl

Wiedza na temat profilaktyki zdrowia, suplementacji

Kukurydza - czy jest szkodliwa? Korzyści zdrowotne i zagrożenia

Kukurydza - czy jest szkodliwa? Korzyści...

Kukurydza od wieków jest spożywana na całym świecie. Zawiera dużo błonnika, witamin oraz składników mineralnych. Z drugiej strony, uważa się że spożycie kukurydzy zwiększa poziom cukru we krwi. Ponadto uprawa jest często genetycznie modyfikowana. W tym artykule przyjrzymy się jednak naukowym faktom i ocenimy, czy kukurydza jest korzystna dla naszego zdrowia.

Czytaj więcej
Jakość suplementu - po czym poznać dobry produkt?

Jakość suplementu - po czym poznać dobry produkt?

Jakość suplementu zależy od wielu czynników. Jeśli ludzie nie są lekarzami, biologami czy dietetykami - to nie tak łatwo ocenić, czy suplement będzie zgodny z etykietą i przede wszystkim... czy jest pomocny. Na szczęście nie musimy studiować tych kierunków, by dokonać właściwego wyboru. Dzięki kilku prostym zasadom możemy być pewni efektów, przy zachowaniu pełnego zdrowia.

Czytaj więcej
Produkty naturalne i syntetyczne - czy jest różnica?

Produkty naturalne i syntetyczne - czy jest...

Produkty naturalne i syntetyczne są tematem wielu debat dotyczących naszego zdrowia. Ponad połowa amerykanów przyjmuje dodatkowe składniki odżywcze, takie jak multiwitaminy. Jednak czy jest to bezpieczne? A może jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie dbają o zbilansowaną dietę? W tym artykule porównamy produkty naturalne i syntetyczne oraz sprawdzimy, czy substancje występujące w żywieniu i laboratorium mają taki sam wpływ na zdrowie człowieka.

Czytaj więcej
Koenzym Q10 - weź go sobie do serca! Korzyści i skutki uboczne

Koenzym Q10 - weź go sobie do serca! Korzyści i...

Koenzym Q10 (znany jako CoQ10) to związek, który przyczynia się do tworzenia energii w komórkach. Jest naturalnie wytwarzany przez nasz organizm, choć jego produkcja maleje wraz z wiekiem. Wiele badań wykazało szereg korzyści, które przynosi ze sobą Koenzym Q10. W artykule omówimy ten związek i odpowiemy na pytanie, czy warto sięgnąć po suplementację.

Czytaj więcej
Forma suplementów - czy ma znaczenie? Kapsułki, tabletki czy proszek?

Forma suplementów - czy ma znaczenie? Kapsułki,...

Forma suplementów zanotowała w ostatnich latach sporą przemianę. Od grubej, białej kredy przeszliśmy do proszków, płynów, kapsułek i olejów.  Branża suplementów przeprowadziła między sobą istny wyścig zbrojeń. Mamy dziś rozwiązanie dla każdego. Nie lubisz łykać kapsułek? Rozpuść po prostu proszek! Jesteś w podróży i nie masz takiej możliwości? Wsuń tabletkę pod język!  Ale co w przypadku kilku opcji do wyboru? Czy forma suplementów ma znaczenie? Jeśli tak, to co najlepiej wybrać? Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości.

Czytaj więcej
Suplementacja u wegan - czy jest potrzebna? Jakie suplementy wybrać?

Suplementacja u wegan - czy jest potrzebna?...

Suplementacja u wegan przez wiele osób jest uważana za rzecz zbędną. Często możemy spotkać się z twierdzeniem, że odżywianie oparte na roślinach jest zdrowe, ponieważ dostarcza nam wszystkich witamin i składników mineralnych. Jest w tym tylko część prawdy - dieta wegańska może naprawdę wydłużyć nam życie, jeżeli podejdziemy do niej racjonalnie. Naukowcy wielokrotnie badali stan odżywienia wegan i wykrywali niedobory, którym można zapobiec dzięki odpowiedniej suplementacji. Dlatego dzisiaj omówimy, jak wygląda suplementacja u wegan. Jakich suplementów potrzebują osoby na diecie wegańskiej?

Czytaj więcej
Odstawienie cukru - jak zrobić to poprawnie? 10 prostych sposobów

Odstawienie cukru - jak zrobić to poprawnie? 10...

Odstawienie cukru jest dla wielu jednym z najtrudniejszych zadań podczas przestrzegania diety. Warto jednak podjąć ten wysiłek - wykazano bowiem, że nadmiar cukru przyczynia się do otyłości, cukrzycy, nowotworów, chorób serca i próchnicy zębów. Eksperci określili dzienne zapotrzebowanie na cukier, który wynosi 25 gramów u kobiet i 37 gramów u mężczyzn. W rzeczywistości, przeciętny Amerykanin spożywa aż 68 gramów cukru w ciągu dnia. Dlatego dzisiaj przedstawimy kilka sposobów i pokażemy, że odstawienie cukru nie musi być niczym trudnym.

Czytaj więcej
Candida - przyczyny, objawy i leczenie

Candida - przyczyny, objawy i leczenie

Candida jest najpowszechniejszym grzybem w naszym ciele. Występuje w miejscach takich jak usta, paznokcie, skóra, odbyt, pochwa i przede wszystkim - przewód pokarmowy. Jego obecność nie powinna budzić żadnej obawy. Natomiast problemem jest nadmiar, który może prowadzić do infekcji. Dieta stosowana przy przeroście drożdżaków candida ma na celu złagodzenie objawów. Dlatego w tym artykule omówimy, czym dokładnie jest candida i jakie odżywianie należy zastosować.

Czytaj więcej