Blog plantaMED.pl

Wiedza na temat profilaktyki zdrowia, suplementacji

Pszczoły dają mleczko (i nie tylko)!

Pszczoły dają mleczko (i nie tylko)!

Z czym kojarzy nam się pszczoła? Z pewnością na pierwszym miejscu każdy z nas wykrzyknie z satysfakcją: MIÓD! Z czym jeszcze (dopytuję jak nauczycielka w podstawówce)? Ule, pasieka, spuchnięta stopa po użądleniu, kwiaty, wakacje, słońce, kapelusz pszczelarski… Dokładnie tak! A czy wiemy co produkuje (poza miodem) pszczoła? Jak te substancje działają na nasz organizm? Czym jest apiterapia? O tym dziś !

Czytaj więcej
Jeśli ‘przez żołądek do serca’, to którędy do zdrowia?

Jeśli ‘przez żołądek do serca’, to którędy do...

Drodzy Państwo, zapraszamy Was na wycieczkę do wnętrza organizmu. Trzymajcie się mocno, bo droga będzie długa i zawiła. Poznacie sekrety związane z funkcjonowaniem jednego z najważniejszych i największych organów ludzkiego ciała. Gwarantujemy, że zmienicie podejścia do dbania o własne ciało i zdrowie. Czy już wiecie o czym dziś zamierzamy napisać? Dokładnie tak… dziś w roli głównej występują nasze niepokorne jelita.

Czytaj więcej
‘Czym sen dla ciała, tym przyjaźń dla ducha - odświeża siły’, czyli zadbaj naturalnie o zdrowy sen!

‘Czym sen dla ciała, tym przyjaźń dla ducha -...

Jak pokazują statystyki każdy z nas spędza 1/3 swojego życia w łóżku, śpiąc. Jeśli nawyki dnia codziennego mają znaczny wpływ na jakość i długość naszego życia, to oczywistym jest fakt, że czas spędzony na nocnym odpoczynku również decyduje o naszym zdrowiu. A co się dzieje, gdy nasz nocny wypoczynek jest regularnie zakłócany, niewystarczający albo go brak?

Czytaj więcej
Czy wiesz, co Kadzidłowiec ma wspólnego z Hebrajczykami?

Czy wiesz, co Kadzidłowiec ma wspólnego z...

Kadzidłowiec (Boswellia) był wysoko ceniony przez Hebrajczyków - stał się jednym z cennych darów ofiarowanych dzieciątku Jezus.

Czytaj więcej