Blog plantaMED.pl

Wiedza na temat profilaktyki zdrowia, suplementacji

Yango - Polski producent, najwyższa jakość!

Yango - Polski producent, najwyższa jakość!

‘Yango’ - już gdzieś mignęła Wam ta nazwa? Bardzo możliwe, bo producent gości na naszych półkach już kilka miesięcy! Ale tak sprawnie się rozwija i tak często wprowadza nowości, że musimy Wam przypomnieć o regularnym sprawdzaniu ich oferty produktowej w naszym sklepie!

Czytaj więcej
Marka Solgar już dostępna!

Marka Solgar już dostępna!

Drodzy Klienci, mamy Solgara!

Czytaj więcej
Adaptogeny, czyli roślinna pomoc w walce ze stresem!

Adaptogeny, czyli roślinna pomoc w walce ze...

A gdyby tak się nie stresować? Mieć spokój wewnętrzny i nie przejmować się zupełnie niczym? Czy to nie jest marzenie każdego z nas? Zróbmy to! Ale zaraz… zaraz… Czy to przypadkiem nie jest tak, że stres jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka? Racja! Okazuje się, że stres ma dwie funkcje: pozytywną – mobilizującą i negatywną – może wywierać szkodliwe działanie na organizm. Co zrobić, by stres nas nie zjadł i aby nie działał na nas jedynie negatywnie? Odpowiedzią mogą być adaptogeny, czyli związki, które wspierają organizm w warunkach stresogennych i ułatwiają radzenie sobie z nimi.

Czytaj więcej
Produkty Together ponownie dostępne!

Produkty Together ponownie dostępne!

Mamy dla Was fantastyczną wiadomość! Produkty brytyjskiej marki Together powróciły do naszej oferty!

Czytaj więcej
Magnez - niezwykle ważny makroelement w diecie człowieka!

Magnez - niezwykle ważny makroelement w diecie...

Produkty spożywcze wzbogacone o zawartość magnezu, reklamy suplementów diety zawierających łatwo przyswajalne formy tego pierwiastka, wody mineralne posiadające na etykiecie informacje o jego ilości w przeliczeniu na litr, artykuły w czasopismach o tematyce zdrowotnej.  Wszędzie tylko ten magnez…  Czy ten świat już do końca oszalał? Dlaczego rynek zasypuje nas tymi informacjami? Jaką właściwie rolę ma ten pierwiastek w naszym organizmie? Czy naprawdę większość z nas cierpi na niedobór magnezu? A jeśli tak, to jakie jest jego źródło w naszej codziennej diecie?

Czytaj więcej
Kurkuma – roślinne panaceum naszych czasów?

Kurkuma – roślinne panaceum naszych czasów?

Świat się kurczy. Mówiąc to mam na myśli rozwój transportu, handlu, turystyki, mediów, gastronomii, logistyki, zmierzający w kierunku ‘skrócenia’ dystansu pomiędzy odległymi od siebie rejonami świata. W swoim mieście możemy iść na kolację do restauracji wietnamskiej, dostać egzotyczne owoce na bazarku pod domem, a w przeciągu parunastu godzin przemieszczać się po zatłoczonych ulicach Tokio. Korzystajmy w pełni z tych dobrodziejstw, bo nie tylko Polskie jest dobre (choć wiadomo, że najlepsze;) ). Pamiętajmy, że nie tylko nasze babcie wiedziały jak w naturalny sposób poradzić sobie z gorączką albo bolącym zębem. Na całym świecie, na przestrzeni wieków, każda lokalna społeczność wykształciła swoje własne metody lecznictwa ludowego, czerpiąc najwięcej z natury. Osiągnięcia naszych przodków, oparte jedynie na obserwacji i domysłach, w dzisiejszych czasach uzyskują swoje naukowe potwierdzenie. W wielu przypadkach udaje się poznać i zrozumieć mechanizmy wpływu wybranych fitozwiązków na funkcjonowanie organizmu.  Dziś powiemy nieco więcej o roślinie leczniczej, która obecnie należy do najlepiej przebadanych na świecie. Wszechstronne działanie stosunkowo wcześnie skłoniło naukowców do dokładnego poznania jej składu. Dziś w roli głównej kłącze kurkumy i wyizolowany w  1815 r. najważniejszy związek – kurkumina.

Czytaj więcej
Bezsilni w przesilenie? 6 sposobów na to jak przeżyć wiosenne zmęczenie!

Bezsilni w przesilenie? 6 sposobów na to jak...

Jak Wasze samopoczucie? Gorsze? Zmęczenie? Większe? Senność? Okrutna? Drogie, drodzy, stawiam diagnozę! To wiosenne przesilenie! Jak pokazują statystyki niekorzystne objawy zmęczenia wiosennego odczuwa około 50-60% populacji, a stan ten może się utrzymywać nawet do kilku tygodni. Jest to niegroźne osłabienie organizmu występujące na przełomie zmieniających się pór roku – zimy i wiosny. Czy możemy sobie z nim jakoś poradzić? Są dwie alternatywne drogi. Pierwsza, choć łatwiejsza w wykonaniu, może być bardziej obciążająca. Możemy się poddać i przeczekać - wiosenne zmęczenie z pewnością minie… za jakiś czas. Druga, wymagająca odrobiny zaangażowania, przyspieszy adaptację organizmu do zmieniającej się aury. Ja osobiście doradzam i praktykuję drugą opcję. Chciałabym Państwu zaproponować 6 sposobów na to, jak wejść w nową porę roku z energią i w pełni cieszyć się pierwszymi ciepłymi dniami tego roku. 

Czytaj więcej
Pszczoły dają mleczko (i nie tylko)!

Pszczoły dają mleczko (i nie tylko)!

Z czym kojarzy nam się pszczoła? Z pewnością na pierwszym miejscu każdy z nas wykrzyknie z satysfakcją: MIÓD! Z czym jeszcze (dopytuję jak nauczycielka w podstawówce)? Ule, pasieka, spuchnięta stopa po użądleniu, kwiaty, wakacje, słońce, kapelusz pszczelarski… Dokładnie tak! A czy wiemy co produkuje (poza miodem) pszczoła? Jak te substancje działają na nasz organizm? Czym jest apiterapia? O tym dziś !

Czytaj więcej