Blog plantaMED.pl

Wiedza na temat profilaktyki zdrowia, suplementacji

 Kudzu Root- wsparcie w walce z nałogiem.

Kudzu Root- wsparcie w walce z nałogiem.

Polecamy Państwa szczególnej uwadze innowacyjny preparat Kudzu Root Kanadyjskiej firmy K&KBIO+Inc. To pierwszy na świecie produkt z korzenia kudzu, dostępny na Polskim rynku od 2001 roku.

Czytaj więcej
Wygodnie i skutecznie czyli srebro koloidalne w żelu

Wygodnie i skutecznie czyli srebro koloidalne w...

Srebro koloidalne w formie żelu to nowa propozycja marki Aura Herbals.

Czytaj więcej
Jak usprawnić pracę jelit? Cztery naturalne związki, które sprawią, że poczujesz się lepiej

Jak usprawnić pracę jelit? Cztery naturalne...

Mogłoby się wydawać, że rozwój medycyny posunął się na tyle do przodu, by organizm ludzki nie miał przed nami tajemnic. Jednak o niektórych jego obszarach wiemy tak naprawdę stosunkowo niewiele. Układ pokarmowy stanowi dla fizjologów jedną z większych niewiadomych naszego ciała. Długość jelit człowieka szacuje się na 6,5 m, a łączna powierzchnia przewodu pokarmowego wynosi 200 - 300 m2 i jest ponad stukrotnie większa od powierzchni naszej skóry. Błona śluzowa jelit jest więc największą powierzchnią oddzielającą wnętrze organizmu od świata zewnętrznego. Pomimo tego faktu, układ pokarmowy nadal rozpatruje się jedynie w kategoriach trawienia i wchłaniania składników pokarmowych. Czy słusznie? Jak usprawnić pracę jelit?

Czytaj więcej
Sposoby na obniżenie cholesterolu - wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Sposoby na obniżenie cholesterolu - wszystko,...

Reklamy telewizyjne czy artykuły w gazetach - wszędzie jest głośno o cholesterolu. Zdecydowanie nie jest on stawiamy w dobrym świetle, a artykuły spożywcze, które go zawierają, są wręcz demonizowane. Okazuje się, że nasza wiedza na temat cholesterolu bywa niepełna, a media powielają dawne mity, które nie znalazły potwierdzenia w nauce. Czy cholesterol jest szkodliwy? Czy całkowite unikanie go w diecie to dobry pomysł? Czy można w naturalny sposób obniżyć jego poziom? Pragniemy odpowiedzieć na te pytania i w przystępny sposób przedstawić całą prawdę o cholesterolu.

Czytaj więcej
Pięć najlepszych przeciwutleniaczy do walki z wolnymi rodnikami

Pięć najlepszych przeciwutleniaczy do walki z...

Gazety i reklamy telewizyjne stale przekonują nas o konieczności spożywania przeciwutleniaczy lub inaczej - antyoksydantów. Mimo że weszło już do świadomości społeczeństwa, by jeść jak najwięcej żywności zawierającej przeciwutleniacze, nie potrafimy tak naprawdę odpowiedzieć na pytanie: po co? Poniższy artykuł ma za zadanie w przystępny sposób wyjaśnić zjawisko stresu oksydacyjnego i uzasadnić, dlaczego antyoksydanty powinny zajmować szczególne miejsce w naszej diecie.

Czytaj więcej
Forma na lato, czyli jak mądrze i bezpiecznie wspomóc swoje odchudzanie

Forma na lato, czyli jak mądrze i bezpiecznie...

Co najmniej dwa razy w roku - na początku stycznia i w okresie przedwakacyjnym - siłownie zaczynają przeżywać istne oblężenie. Moda na odchudzanie i powrót do formy trwa zazwyczaj kilka tygodni, by później odejść po cichu w zapomnienie, aż do kolejnego zrywu. Tymczasem proces odchudzania powinien być dokładnie przemyślany i zaplanowany. Pomaga to nie tylko w zmianie stylu życia i wprowadzaniu zdrowych nawyków, ale również w długoterminowym utrzymaniu pożądanej wagi.

Czytaj więcej
Pięć suplementów niezbędnych w walce z chorobą Hashimoto

Pięć suplementów niezbędnych w walce z chorobą...

Choroba Hashimoto to popularny temat - szacuje się, że choruje na nią około 5% populacji - jednak czym tak naprawdę jest i jak z nią walczyć?

Czytaj więcej
Kukurydza - czy jest szkodliwa? Korzyści zdrowotne i zagrożenia

Kukurydza - czy jest szkodliwa? Korzyści...

Kukurydza od wieków jest spożywana na całym świecie. Zawiera dużo błonnika, witamin oraz składników mineralnych. Z drugiej strony, uważa się że spożycie kukurydzy zwiększa poziom cukru we krwi. Ponadto uprawa jest często genetycznie modyfikowana. W tym artykule przyjrzymy się jednak naukowym faktom i ocenimy, czy kukurydza jest korzystna dla naszego zdrowia.

Czytaj więcej