Blog plantaMED.pl

Wiedza na temat profilaktyki zdrowia, suplementacji

Pięć najlepszych przeciwutleniaczy do walki z wolnymi rodnikami

Pięć najlepszych przeciwutleniaczy do walki z...

Gazety i reklamy telewizyjne stale przekonują nas o konieczności spożywania przeciwutleniaczy lub inaczej - antyoksydantów. Mimo że weszło już do świadomości społeczeństwa, by jeść jak najwięcej żywności zawierającej przeciwutleniacze, nie potrafimy tak naprawdę odpowiedzieć na pytanie: po co? Poniższy artykuł ma za zadanie w przystępny sposób wyjaśnić zjawisko stresu oksydacyjnego i uzasadnić, dlaczego antyoksydanty powinny zajmować szczególne miejsce w naszej diecie.

Czytaj więcej
Forma na lato, czyli jak mądrze i bezpiecznie wspomóc swoje odchudzanie

Forma na lato, czyli jak mądrze i bezpiecznie...

Co najmniej dwa razy w roku - na początku stycznia i w okresie przedwakacyjnym - siłownie zaczynają przeżywać istne oblężenie. Moda na odchudzanie i powrót do formy trwa zazwyczaj kilka tygodni, by później odejść po cichu w zapomnienie, aż do kolejnego zrywu. Tymczasem proces odchudzania powinien być dokładnie przemyślany i zaplanowany. Pomaga to nie tylko w zmianie stylu życia i wprowadzaniu zdrowych nawyków, ale również w długoterminowym utrzymaniu pożądanej wagi.

Czytaj więcej
Pięć suplementów niezbędnych w walce z chorobą Hashimoto

Pięć suplementów niezbędnych w walce z chorobą...

Choroba Hashimoto to popularny temat - szacuje się, że choruje na nią około 5% populacji - jednak czym tak naprawdę jest i jak z nią walczyć?

Czytaj więcej
Kukurydza - czy jest szkodliwa? Korzyści zdrowotne i zagrożenia

Kukurydza - czy jest szkodliwa? Korzyści...

Kukurydza od wieków jest spożywana na całym świecie. Zawiera dużo błonnika, witamin oraz składników mineralnych. Z drugiej strony, uważa się że spożycie kukurydzy zwiększa poziom cukru we krwi. Ponadto uprawa jest często genetycznie modyfikowana. W tym artykule przyjrzymy się jednak naukowym faktom i ocenimy, czy kukurydza jest korzystna dla naszego zdrowia.

Czytaj więcej
Jakość suplementu - po czym poznać dobry produkt?

Jakość suplementu - po czym poznać dobry produkt?

Jakość suplementu zależy od wielu czynników. Jeśli ludzie nie są lekarzami, biologami czy dietetykami - to nie tak łatwo ocenić, czy suplement będzie zgodny z etykietą i przede wszystkim... czy jest pomocny. Na szczęście nie musimy studiować tych kierunków, by dokonać właściwego wyboru. Dzięki kilku prostym zasadom możemy być pewni efektów, przy zachowaniu pełnego zdrowia.

Czytaj więcej
Produkty naturalne i syntetyczne - czy jest różnica?

Produkty naturalne i syntetyczne - czy jest...

Produkty naturalne i syntetyczne są tematem wielu debat dotyczących naszego zdrowia. Ponad połowa amerykanów przyjmuje dodatkowe składniki odżywcze, takie jak multiwitaminy. Jednak czy jest to bezpieczne? A może jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie dbają o zbilansowaną dietę? W tym artykule porównamy produkty naturalne i syntetyczne oraz sprawdzimy, czy substancje występujące w żywieniu i laboratorium mają taki sam wpływ na zdrowie człowieka.

Czytaj więcej
Koenzym Q10 - weź go sobie do serca! Korzyści i skutki uboczne

Koenzym Q10 - weź go sobie do serca! Korzyści i...

Koenzym Q10 (znany jako CoQ10) to związek, który przyczynia się do tworzenia energii w komórkach. Jest naturalnie wytwarzany przez nasz organizm, choć jego produkcja maleje wraz z wiekiem. Wiele badań wykazało szereg korzyści, które przynosi ze sobą Koenzym Q10. W artykule omówimy ten związek i odpowiemy na pytanie, czy warto sięgnąć po suplementację.

Czytaj więcej
Forma suplementów - czy ma znaczenie? Kapsułki, tabletki czy proszek?

Forma suplementów - czy ma znaczenie? Kapsułki,...

Forma suplementów zanotowała w ostatnich latach sporą przemianę. Od grubej, białej kredy przeszliśmy do proszków, płynów, kapsułek i olejów.  Branża suplementów przeprowadziła między sobą istny wyścig zbrojeń. Mamy dziś rozwiązanie dla każdego. Nie lubisz łykać kapsułek? Rozpuść po prostu proszek! Jesteś w podróży i nie masz takiej możliwości? Wsuń tabletkę pod język!  Ale co w przypadku kilku opcji do wyboru? Czy forma suplementów ma znaczenie? Jeśli tak, to co najlepiej wybrać? Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości.

Czytaj więcej