BIO Żurawina (1 l) Hanoju
  • BIO Żurawina (1 l) Hanoju

BIO Żurawina (1 l) Hanoju

Sok z żurawiny (Vaccinium macrocarpon). Są to błyszczące, szkarłatne, bardzo cierpkie owoce, które należą do tego samego rodzaju co borówki - Vaccinium. Krzew żurawiny można jeszcze niekiedy znaleźć rosnący dziko na terenach północnej Europy, północnej Azji oraz Ameryki Północnej. Sok żurawinowy najlepiej spożywać rano i wieczorem.

  • Hanoju
  • Producent: Hanoju
  • Pojemność: 1 l
  • Dorośli dawkowanie: do 40 ml / dzień
  • Certyfikat BIO / EKO: Żywność Ekologiczna UE
  • Jednostka certyfikująca: DE-OKO-006
  • Producent: Hanoju
  • Zobacz więcej

Zniżka 30%

48,29 zł
68,99 zł
Brutto
Termin przydatności do spożycia: 02.05.2018  Data przydatności do spożycia produktu (otrzymasz produkt z terminem nie krótszym niż podany)
Dostępny w magazynie: 4 szt Wysyłamy w 24h
Koszt wysyłki od 6,99 zł Odbiór w Warszawie za darmo!
Dodaj do ulubionych I zachowaj na później Usuń z ulubionych

Żurawina (Vaccinium macrocarpon)

Błyszczące, szkarłatne, bardzo cierpkie owoce żurawiny należą do tego samego rodzaju co borówki - Vaccinium. Krzew żurawiny można jeszcze niekiedy znaleźć rosnący dziko na terenach północnej Europy, północnej Azji oraz Ameryki Północnej. Indianie spożywali żurawinę na ciepło, słodzili ją miodem lub syropem klonowym i powstawał sos żurawinowy. Żurawina była używana również jako dekoracja, źródło czerwonego barwnika.

Żurawina jest źródłem nie tylko znanych i cenionych składników odżywczych, takich jak witamina C i błonnik, ale również  kwasów fenolowych, proantocyjanidyn, antocyjan, flawonoidów oraz triterpenoidów.

Składniki soku z żurawiny:

100% sok żurawinowy bezpośrednio wyciskany z owoców żurawiny, z upraw ekologicznych.

Sugerowane stosowanie soku z żurawiny:

Sok żurawinowy powinno się pić regularnie. Najlepiej jest spożywać go rano i wieczorem. wstrząsnąć butelką przed użyciem, by zapewnić dobry rozkład cennych bioaktywnych składników, po otwarciu przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu 4 tygodni.

Zalecana dzienna dawka soku żurawinowego:

Dorośli 2 razy dziennie po 30ml najlepiej, dzieci 15–20ml dwa razy dziennie, najlepiej pół godziny przed posiłkiem.

100% Hanoju sok z żurawiny jest pozyskiwany z dojrzałych owoców. Mają one znacznie więcej składników odżywczych i enzymów. Nasz sok jest bezpośrednio wyciskany z owoców w przeciwieństwie do wielu innych soków wykonanych z koncentratu. Dzięki certyfikacji ekologicznej upraw z których pochodzą owoce wybrane do produkcji naszych soków gwarantujemy Państwu najwyższą jakość produktu.

Sok żurawinowy został poddany pasteryzacji HTST (high-temperature short-time), która polega na utrwaleniu soku w wysokiej temperaturze (85 °C), w krótkim czasie (15 sekund). Taki sposób termicznego utrwalania żywności pozwala zachować wartości odżywcze soku.

Ostrzeżenia:

Nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Suplementy diety mogą w krótkim terminie wyeliminować skutki niewłaściwego odżywiania. Ale produkt nie może być stosowany, jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.Dodaj swoją opinię

BIO Żurawina (1 l) Hanoju

Właściwości produktu:

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Produkt musi być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie należy przekraczać zalecanej przez producenta dziennej porcji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości - skonsultuj się z lekarzem!